Dni Gorzowa

To już piąta edycja Dni Gorzowa, w tym roku MCK oferuje nam szereg wydarzeń kulturalnych w tym koncertów zespołów Boys i Myslovitz

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do świętowania Dni Gorzowa nad Wartą 2011, które już po raz piąty organizowane są w naszym mieście.

Dla przypomnienia: w przeciągu pięciu ostatnich lat na scenie Dni Gorzowa występowali: Kult, Lady Pank, Strachy na Lachy, Lombard, Nocna Zmiana Bluesa, Anita Lipnicka & John Porter, Horpyna, Ivan Mladek & Banjo Band.

Dni Gorzowa rozpoczynają się 3 czerwca Nocnym Szlakiem Kulturalnym. Spośród dwudziestu jeden wydarzeń wartymi polecenia będą na pewno: „Wileka Gala Operowa” w Filharmonii Gorzowskiej, koncert „Gorzowskie Kawałki”, gdzie na scenie przy Schodach Donikąd wystąpią gorzowskie zespoły muzyczne, takie jak: Anteny, Kamieński i Brożek, Ulica Krokodyli, czy wernisaż w Klubie Myśli Twórczej Lamus pt.: „Szlak trafił Lamusa”.

4 czerwca to głównie wydarzenia taneczno – muzyczne. Od godziny 12 do 19 na scenie Dni Gorzowa pojawią się m.in.: Zespół Artystyczny „Buziaki”, Formacje taneczne „Hip Hop Move Up” i „Ready to Freak”. O godzinie 19 rozpocznie się pierwszy koncert. Swoje utwory zaprezentują Blok Hip – Hop: Zachodnie Brzmienie, Zatoń i DJ – Samadikru.

O godzinie 20 na scenie pojawi się – kultowy już zespół disco polo – Boys. Tuż po koncercie grupy Marcina Millera, wystąpi gorzowski zespół Podróbka, którego styl muzyczny określić można jako „mocne uderzenie” dla miłośników jednośladów motorowych. O godzinie 23 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, grupy Myslovitz. Po koncercie, o godzinie 0:45 w ramach after party, na scenie pojawią się DJ Gra, DJ Refill oraz DJ Andy K.

3 czerwca uruchomione zostaną trzy linie komunikacji miejskiej, które będą służyć uczestnikom Nocnego Szlaku Kulturalnego. Więcej informacji na temat linii komunikacyjnych  pod adresem: http://www.dnigorzowa.pl/imprezy-2011/opiswydarzen/266-tram

Szczegółowy program Dni Gorzowa: http://www.dnigorzowa.pl/ulotka2011

Facebook Twitter

Grzegorz Lasoń

g.lason@infogorzow.com