Nocny Szlak Kulturalny i Myslovitz – Dni Gorzowa 2011

Tegoroczny repertuar Dni Gorzowa nad Wartą to występy kultowych zespołów. W rytm zabawy wprawi gorzowską publiczność legenda disco polo – zespół Boys, a imprezę zakończy rockowy Myslovitz. Święto miasta (3 czerwca) rozpocznie Nocny Szlak Kulturalny.

Główna atrakcja tegorocznych Dni Gorzowa, koncerty Boys i Myslovitz, odbędą się w Parku Słowiańskim w sobotę. Występy artystów będą trwały już od godz 14, a na scenie pojawią się m.in. Buziaki, Gorzowska Orkiestra Dęta i zespół tańca Aluzja.

Czytaj też: MZK uruchomi dodatkowe linie podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego

Piątek, 3 czerwca

Nocny Szlak kulturalny

W programie m.in. zwiedzanie punktów widokowych – Katedry i Infoglobu. W imprezie uczestniczyć będą Filharmonia Gorzowska, Galeria BWA oraz inne instytucje kultury.

Sobota, 4 czerwca

Koncerty

Myslovitz

Zespół powstał w roku 1992 z inicjatywy Artura Rojka; przez pierwsze dwa lata istniał pod nazwą Freshman. Pierwsze sukcesy kojarzone są jednak z nazwą Myslovitz (taki bowiem był tytuł ich pierwszej płyty z 1995, która została nazwana „debiutem roku”). Od tamtej pory zespół wyznacza nowe standardy na polskim rynku muzycznym. Klimat muzyki Myslovitz często odpowiada nastrojom panującym w społeczeństwie, dzięki czemu idealnie spełnia swoją rolę. W swojej twórczości zespół wykazuje także zainteresowanie kinematografią, zarówno w ścieżkach dźwiękowych do filmów jak i samych tekstach.

Boys

Zespół powstał wiosną 1991 r. Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller. Pierwszy materiał zespołu, nagrany w garażu, kupiła Firma Blue Star i tak się zaczęło. Kaseta nosiła tytuł „Dziewczyna z marzeń”. Znalazł się tam utwór pt.: „Wolność”, który stał się wielkim przebojem muzyki disco polo. Następne materiały, które wywindowały zespół na pierwsze miejsca list przebojów, nagrane już były w profesjonalnych studiach nagraniowych. W czerwcu 1996 r. zespół wydał płytę pt.: „Łobuz i drań” i tym materiałem zapewnił sobie stałe miejsce na najwyższym podium muzyki disco polo. Piosenki z tej płyty są śpiewane przez wszystkich i wszędzie, zarówno w Polsce jak i za granicą. Najsłynniejszym i najbardziej rozpoznawalnym hitem, będącym wizytówką zespołu, jest utwór „Jesteś szalona” z albumu „O.K.”, który osiągnął ponadmilionową sprzedaż.

Podróbka

Zespół muzyczny  tworzy pięciu motocyklistów z Gorzowa Wlkp. Kapela powstała pod koniec 2007 r., z miłości do muzyki i motocykli. Utwory wykonywane przez Podróbkę można najczęściej usłyszeć na imprezach motocyklowych. W repertuarze grupy, znajdują się wszystkie znane rockowe covery oraz utwory autorskie z gatunku „mocniejszego uderzenia”.

Dj Refill – POZYTYV Crew

Od młodości zafascynowany jest muzyką techniczną, z którą pierwszy raz zetknął się na początku lat 90. Wtedy właśnie na straganach pojawiły się nowe kasety magnetofonowe jeszcze bez hologramów i z napisem „TAKT”. Dźwięki jakie na nich zagościły to trance i hardcore. Z biegiem czasu do Polski zaczęła napływać inna muzyka, co pozwoliło mu na poznanie o wiele lepszych brzmień technicznych. Jakiś czas temu pomyślał, by słuchanie zastąpić graniem: kupił płyty, nauczył się, gra.

Facebook Twitter
Tagi:

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.