Województwo da środki na zabezpieczenie Zakanala

Podczas wizyty w Gorzowie Marszałek Elżbieta Polak obiecała, że województwo podejmie się roli lidera projektu zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla Gorzowa. Koszty prac zwi��zanych z budową modernizacji infrastruktury na Zakanalu  szacowane są na ponad 20 mln zł.

Zalany bulwar w Gorzowie w maju 2010 r.

Upoważnienia zarządowi województwa w tej sprawie, udzielili radni Sejmiku Wojewódzkiego. Gorzów ma być głównym beneficjentem 25 mln zł funduszy z programu „Infrastruktura i Środowisko” w województwie lubuskim.

Dokumenty ws. wspólnego projektu między województwem lubuskim a Gorzowem, zostały wczoraj wręczone prezydentowi Tadeuszowi Jędrzejczakowi.

Stosowny konkurs na dofinansowanie prac związanych z poprawą bezpieczeństwa wałów zostanie rozpisany jeszcze w tym roku. Wartość prac na terenie Zakanala, przy Kanale Ulgi, szacowana jest na ok. 20 mln zł.

Radni sejmiku przyznali wcześniej 100 tys. zł na stworzenie dokumentacji projektu o nazwie „Ochrona przeciwpowodziowa obszaru w zlewni Kanału Siedlickiego – Etap I”. Będzie realizowany przez Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze.

Facebook Twitter
Tagi:

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.