Gorzów stracił miliony dotacji na drogi

Z powodu przeciągającego się remontu ul. Sybiraków, Gorzów stracił 2,5 mln zł dofinansowania z pul tzw. schetyn��wek. MSWiA nie uwzględniło odwołania władz miasta. Jak zapowiadają urzędnicy miasto będzie egzekwować kary umowne.

Miasto straciło 2,5 mln zł dotacji rządowej na remont ul. Sybiraków z powodu opóźniania w zakończeniu inwestycji przez firmę Strabag.

Remont ul. Sybiraków, którego koszty wynoszą 4 mln zł, miał się zakończyć do końca listopada ubiegłego roku. Z powodu wcześniejszej zimy został jednak przerwany na kilka miesięcy, a prace trwają do dzisiaj. Wprawdzie wykonawca – firma Strabag – zgłosił już raz zakończenie inwestycji, miasto jednak jej nie odebrało.

Rzecznik Urzędu Miasta, Anna Zaleska, na antenie radia RMG zapowiedziała, że miasto będzie egzekwować kary umowne.

– Jeśli chodzi o utratę dofinansowania, mamy zapisy w umowie, które mówią o tym, że jeśli szkoda miasta przekroczy wartość kar umownych, które możemy naliczyć, tj. 10 proc., mamy prawo wystąpić o odszkodowanie na drogę sądową – mówiła w lutym Agnieszka Skrzeczkowska, ówczesna pełniąca obowiązki dyrektor Wydziału Inwestycji

Z nieoficjalnych zapowiedzi urzędników wynika, że trwający od sierpnia 2010 remont ul. Sybiraków ma się zakończyć w ciągu najbliższych dni.

Facebook Twitter

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.