PiS ma pomysł na dotacje dla klubów sportowych

Dofinansowanie gorzowskich przedstawicieli gier zespołowych, które dzięki swej popularności stanowią świetną formę promocji miasta – to główny postulat wysunięty przez radnych Prawa i Sprawiedliwości na konferencji poświęconej finansowaniu gorzowskiego sportu.

Prace komisji sportu Rady Miasta nie przyniosły jeszcze efektów w postaci gotowych rozwiązań, dlatego gorzowscy radni PiS przygotowali projekt uchwały dotyczący promocji miasta przez tzw. sport kwalifikowany. Jak twierdzą radni, jest to także odpowiedź na brak spójnego planu wspierania gorzowskiego sportu: – Skupiliśmy się na najważniejszym problemie, a mianowicie na wsparciu finansowym klubów, które występują w rozgrywkach ligowych – powiedział Roman Sondej.

Dał również do zrozumienia, iż „projekt uchwały obejmuje tylko jeden obszar” i dotyczy promocji miasta przez sport.

Proponowana uchwała zakłada dofinansowanie klubów, które występują w jednej z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych, pod warunkiem, iż występuje w nich nie mniej niż 8 drużyn. Kwota wsparcia zależałaby również od zajętego miejsca, a także od popularności danej dyscypliny sportu w Gorzowie. Dodatkowo nagradzano by również zajęcie miejsc 1 – 3 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dotacje miejskie mogłyby stanowić maksymalnie 50 proc. budżetu klubu.

Nowy sposób dofinansowania mógłby objąć drużyny żużla, piłkarzy ręcznych, siatkarzy, koszykarek oraz piłkarek nożnych.

Projekt uchwały ma trafić do przewodniczącej rady miasta, Krystyny Sibińskiej.

Facebook Twitter

Bartosz Jurek