Województwo daje środki na odwodnienia Zakanala

Radni sejmiku wojewódzkiego przyznali 100 tys. zł na przygotowanie dokumentacji odwodnienia Zakanala. Wartość całego projektu, który ma dostać dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu operacyjnego, ma wynieść ponad 20 mln zł.

Projekt pod nazwą „Ochrona przeciwpowodziowa obszaru w zlewni Kanału Siedlickiego – Etap I” jest szacowany na ponad 20 mln zł.

Projekt o nazwie „Ochrona przeciwpowodziowa obszaru w zlewni Kanału Siedlickiego – Etap I” będzie realizowany przez Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze.

Dokumentacja potrzebna jest na uruchomienie realizacji wspólnego przedsięwzięcia z miastem Gorzów, co zostało ustalone podczas negocjacji z prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem w sprawie umowy partnerskiej.

Wartość projektu, który zakłada m.in. budowę przepompowni Siedlice oraz przebudowę Kanału Siedlickiego na 3,5 km odcinku od mostu przy ul. Kobylogórskiej do granic miasta, szacowana jest na 21,2 mln zł.

Dofinansowanie ma pochodzić z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło: lubuskie.pl

Facebook Twitter
Tagi: ,

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.