Jest umowa na studium wykonalności trasy do Krzyża

Polskie Linie Kolejowe, oddział w Szczecinie, podpisały umowę na przygotowanie studium wykonalności odcinka z Gorzowa do Krzyża. Koszt dokumentu, który ma być gotowy do połowy grudnia tego roku, wyniesie ponad 600 tys. zł. Remont rozpocznie się może już w 2012 r.

Remont odcinka Gorzów – Krzyż, jest szansą dla estakady gorzowskiej, o renowacje której od dawna apelują miłośnicy kolei.

W imieniu PKP PLK umowę podpisał Józef Matuszczak, dyrektor szczecińskiego oddziału, a ze strony wykonawcy Poyry Infra sp. z o. o., prezes Marcin Grafowski.

Zgodnie z umową opiewającą na 611 tys. zł studium wykonalności realizacji projektu pt.: „Modernizacja linii kolejowej Nr 203 Tczew – Kostrzyn na odcinku Gorzów Wlkp. – Krzyż” ma być gotowe do 15 grudnia 2011. Zostanie wykonane z podziałem na odcinki Gorzów – Strzelce Krajeńskie Wschód i Strzelce – Krzyż.

W imieniu PKP PLK umowę podpisał Józef Matuszczak, dyrektor szczecińskiego oddziału, a ze strony wykonawcy Poyry Infra sp. z o. o., prezes Marcin Grafowski.

- W Studium Wykonalności zostaną przedstawione analizy finansowo-ekonomiczne i środowiskowe uzasadniające wybór optymalnego wariantu modernizacji – mówi Romana Nakoneczna z Centrum Realizacji Inwestycji w Szczecinie.

Dokument ma określać trzy warianty dla modernizacji tego odcinka:

– rewitalizacja linii kolejowej (przywrócenie obecnych parametrów i funkcji eksploatacyjnych),

– uzyskanie prędkości 120 km/h dla autobusów szynowych i 100 km/h dla pasażerskiego taboru
klasycznego,

– uzyskanie prędkości 120 km/h dla pasażerskiego taboru klasycznego wraz z modernizacją urządzeń
sterowania ruchem kolejowym i urządzeń do obsługi ruchu pasażerskiego.

Według informacji, jakie wcześniej udało nam się zdobyć z oddziału PLK w Szczecinie, remont mógłby rozpocząć się już w 2012 r.

Facebook Twitter
Tagi:

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.