WSB w Gorzowie świeci nowością

Dobiega końca remont Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie. Prace zewnętrzne i wewnętrzne prowadzone są w ramach II etapu projektu pt.: „Modernizacja Budynku Głównego WSB w Gorzowie Wielkopolskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

W ramach projektu „Remont budynku WSB w Gorzowie Wielkopolskim” gmach uczelni został odnowiony na zewnątrz i wewnątrz. Fot. WSB Gorzów.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i została uznana za jedną z kluczowych dla rozwoju województwa lubuskiego. Dzięki realizacji projektu, budynek główny Wyższej Szkoły Biznesu został dostosowany do potrzeb studentów i pracowników uczelni i stwarza możliwość jednoczesnego kształcenia prawie 1000 osób.

Na poddaszu powstały nowe sale wykładowe i pokoje wykładowców, a w piwnicy m.in. stołówka studencka i pomieszczenia techniczne. Obiekt uzyskał również nową elewację i dach.

Wyremontowane pomieszczenia na poddasz. Fot. WSB Gorzów.

Teraz WSB oczekuje na pozwolenie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na użytkowanie zmodernizowanej części budynku. Aktualnie prowadzone są działania związane z wyposażeniem nowych pomieszczeń, gdzie od października 2011 r. prowadzone będą zajęcia ze studentami.

Inwestycja podnosi standard pomieszczeń oraz pozwala na dalszy rozwój aktywności uczelni w zakresie kształcenia podyplomowego, szkoleń oraz działalności doradczo-eksperckiej.

Facebook Twitter

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.