Dojazd do największego zakładu w Gorzowie jest fatalny

Z wyjątkiem remontu ul. Wyszyńskiego większość dróg w ostatnich latach jest tylko doraźnie łatana po zimie. Od wielu lat w tragicznym stanie jest droga dojazdowa do zakładów największego pracodawcy w Gorzowie – SE Bordnetze. Co na to miasto? Nie ma na to pieniędzy w budżecie.

Tak wygląda obecnie parking przy zakładach SE Bordnetze, które zatrudniają ok 3,5 tys. osób.

W SE Bordnetze (kiedyś Volkswagen Elektrosystemy), oraz kooperantach i innych firmach położonych na tym terenie, pracuje ok. 4 tys. osób. Na co dzień zmagają się z brakiem miejsc parkingowych, dziurami w drodze oraz krzywymi chodnikami. Obraz niczym nie odbiega od standardu gorzowskich dróg, ale jego strategiczne znaczenie dla gospodarki regionu nasuwa pytania dlaczego tak jest.

Сo na to ratusz? Jest konieczność zrobienia tej drogi i wiemy o tym. Wiceprezydent Tomasik chce się przyjrzeć mniejszym odcinkom dróg i jeśli pojawią się pieniądze to będą one sukcesywnie naprawiane. W budżecie nie ma na to pieniędzy i prace ruszą, jeśli będą na to wolne środki np. ze sprzedaży nieruchomości – mówi Anna Zaleska, rzecznik Urzędu Miasta.

Odcinek dojazdowy do zakładów przemysłowych na terenie byłego Stilonu od strony ul. Podmiejskiej.

W rozmowie z infoGorzow Zaleska przyznaje, że potrzeby są ogromne, jednak nie ma odpowiedzi na pytanie, dlaczego wciąż nie wyremontowano odcinka o strategicznym znaczeniu gospodarczym dla regionu, którego długość zbliżona jest do
ul. Dziewięciu Muz odremontowanej z powodu budowy Filharmonii Gorzowskiej.

Facebook Twitter

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.