Gorzów w pionierskim projekcie komunikacyjnym

Nasze miasto jest jednym z pierwszych miast w Polsce, którego plan jazdy komunikacji miejskiej dostępny jest w wyszukiwarce połączeń komunikacji miejskiej, stworzonej przez studentów Politechniki Łódzkiej. W Poloko.pl można zaplanować podróż komunikacją miejską w Łodzi i Krakowie.

Wyszukiwarka połączęń komunikacji miejskiej poloko.pl umożliwia zaplanowanie podróży m.in. w Gorzowie, Krakowie i Łodzi.

Wyszukiwarka umożliwia dokładne zaplanowanie podróży pojazdami komunikacji miejskiej. Dzięki usłudze wyszukiwania przystanków w czasie rzeczywistym, skracany jest czas potrzebny do wprowadzenia danych. Dla ułatwienia można ustalić początek i koniec podróży klikając w odpowiednie miejsca na mapie.

Strona umożliwia także zaplanowanie podróży przez sms-a. Wystarczy wysłać wiadomość zawierającą dane skąd, dokąd, o której i kiedy, chce się dojechać, a w wiadomości zwrotnej otrzyma się rozkład. Kosz takiej usługi wynosi tyle samo, co zwykły sms, wg cenników operatorów.

Projekt został stworzony przez studentów z Politechniki Łódzkiej. Gorzów w Poloko.pl dostępny jest od 14 kwietnia. MZK Gorzów jest jednym z pierwszy partnerów projektu. Prócz Gorzowa Poloko.pl oferuje wyszukiwanie połączeń w miastach województwa łódzkiego: Łodzi i Pabianicach. Projekt  powstał dzięki wsparciu województwa łódzkiego w ramach programu Unii Europejskiej – Innowacyjna Gospodarka.

Facebook Twitter
Tagi: ,

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.