Konferencje naukowe PWSZ

W kwietniu, w murach Instytutu Humanistycznego gorzowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, odbędą się dwie konferencje naukowe: Konferencja Interdyscyplinarna „Dziedzictwo Kulturowe Pogranicza” oraz  „Uczelnia przyjazna niepełnosprawności. Pomiędzy stereotypami, a rzeczywistością funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.”

 

• 12 i 13 kwietnia odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna „Dziedzictwo Kulturowe Pogranicza”, organizowana przez Instytut Humanistyczny PWSZ i Seminarium Duchowne w Paradyżu.
Pierwszego dnia obrady rozpoczną się o godz. 9.00 przy ul. Teatralnej 25 w Gorzowie. Drugiego dnia uczestnicy pojadą na obrady do Seminarium Duchownego w Paradyżu.
Wybrane wykłady z pierwszego dnia obrad:
* prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak (Zielona Góra): „Schody donikąd” Zdzisława Morawskiego i Marka Lobo Wojciechowskiego, czyli o rewolucji w poetyckiej percepcji przestrzeni
* dr Beata Abdallah-Krzepkowska (Katowice): Bałkańskie pogranicze języków, religii i kultur. Arabizmy, turcyzmy i persizmy w bośniackiej sevdalince
* mgr Agnieszka Wojtkowiak-Czypar (Gorzów Wielkopolski): Kultura francuska na zachodnim pograniczu Polski – z działalności gorzowskiego ośrodka Alliance Francaise

• 18 kwietnia odbędzie się konferencja naukowa „Uczelnia przyjazna niepełnosprawności. Pomiędzy stereotypami, a rzeczywistością funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie”, organizowana przez Instytut Humanistyczny PWSZ oraz Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych.
Obrady rozpoczną się o godz. 11.00 w sali nr 210 przy ul. Teatralnej 25. Z kolei o godz. 9.00 w sali 210 na spotkanie zaprasza Rada Niepełnosprawnych Studentów PWSZ. Zostaną zaprezentowane pomoce techniczne (i nie tylko) wspomagające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Facebook Twitter
Tagi:

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.