Jest nowa, stara dyrektor Wydziału Inwestycji

Nie udało się wyłonić nowego dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. Jedyny kandydat biorący udział w konkursie nie przeszedł pomyślnie rozmowy kwalifikacyjnej. Na zasadzie awansu stanowisko objęła dotychczas pełniąca obowiązki dyr. Agnieszka Skrzyczkowska.

Zwolniony w lutym tego roku ze stanowiska dyrektora Wydziału Inwestycji Tadeusz Mitka miał wiele zarzutów do prezydenta Tadeuszowi Jędrzejczakowi oraz swojego poprzednika Władysława Żelazowskiego w związku z budową Filharmoni Gorzowskiej.

Jedyny osoba, która zgłosiła się do postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Wydziału Inwestycji nie spełniła oczekiwań komisji konkursowej. Uznano, iż kandydatura nie rokowała na sprawne zarządzanie miejskimi inwestycjami.

Dlatego na zasadzie awansu Tadeusz Jędrzejczak na to stanowisko powoła Agnieszkę Skrzyczkowską, która od połowy lutego tego roku pełni obowiązki dyrektora Wydziału Inwestycji.

Agnieszka Skrzyczkowska jest absolwentką budownictwa na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej oraz Rocznego Pomaturalnego Studium Finansów o specjalności bankowość. Ma jedenastoletnie doświadczenie zawodowe, a w gorzowskim ratuszu pracuje od 2007 r., gdzie zaczynała na stanowisku inspektora.Wcześniej pracowała m. in. jako kierownik budowy w Przedsiębiorstwie Robót Mostowych ,, Mostar’’ sp. z o.o. Stargard Szczeciński.

Mimo najwyższego od czterech lat bezrobocia konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Inwestycji nie cieszył się powodzeniem. Rzecznik Urzędu Miasta Anna Zaleska tłumaczyła, że jest to odpowiedzialne stanowisko, a wymagania stawiane kandydatom są bardzo wysokie. Dodatkowo czynnikiem, który mógł wpłynąć na zmniejszenie zainteresowanie konkursem jest atmosfera wokół gorzowskich inwestycji. W lutym zwolniony został dyrektor wydziału Tadeusz Mitka, który później na sesji Rady Miasta krytycznie oceniał działania prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka. Z powodu niedostatecznego nadzoru nad gorzowskimi inwestycjami pracę straciła także wiceprezydent Urszula Stolarska. Z powodu nieprawidłowości przy budowie amfiteatru zdymisjonowana została Ewa Hornik, była dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Facebook Twitter

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.