Będzie bardziej praktycznie w zawodówkach i technikach

Zasadnicze szkoły zawodowe oraz technika maja przygotowywać absolwentów bardziej pod kątem rynku pracy – takie jest założenie nowego rozporządzenia Ministra Edukacji. Zmianie ulegną podstawy programowe nauczania 11 zawodów.

Uczniowie będą uczyć się w trzech lub czterech niezależnych blokach programowych. Resort edukacji przygotował dokument w porozumieniu z pracodawcami.

W Gorzowie zmiany obejmą trzy zawody: technik handlowiec, technik organizacji usług gastronomicznych i technik weterynarii.

Według Radosława Wróblewskiego z Lubuskiego Kuratorium Oświaty z Gorzowa te zmiany to konieczność: – Nowe technologie, standardy pracy wywołują potrzebę aktualizacji warunków i programów kształcenia do zasad obowiązujących na rynku pracy. Tym samym ma to znaczenie z punktu widzenia ucznia i jego przygotowania do funkcjonowania na rynku pracy –mówi.

Nowe rozporządzenie dotyczy trzech szkół na terenie Gorzowa: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Technikum Gastronomicznego oraz Zespołu Szkół Ogrodniczych.

Facebook Twitter
Tagi:

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.