Są jeszcze miejsca w przedszkolach

Rodzice sześciolatków mają jeszcze szanse na znalezienie przedszkola dla swoich dzieci. W gorzowskich placówkach są miejsc, bo niektórzy rodzice decydują się wysłać dzieci do pierwszej klasy.

Przedszkole nr 17 przy ul. Maczka jest jednym z najbardziej obleganych.

Po pierwszych rekrutacjach w zerówkach jest ok. 100 wolnych. – Ciągle pojawiają się nowe miejsca, ponieważ rodzice sześciolatków decydują się posłać dziecko do szkoły – mówi Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Wyjątkiem są oblegane placówki Przedszkoli Miejskich nr 17 i 20.

Rekrutacja dla trzylatków odbywa się drogą elektroniczną, a dla straszych dzieci na zasadzie uzupełnień po dzieciach z klas zerowych, które organizowane są w szkołach.

Marzec to miesiąc, w którym prowadzony jest nabór do gorzowskich miejskich przedszkoli

Największe oblężenie podań jest w Przedszkolu Miejskim nr 17 i 20.

Rekrutacja zakończy się 31 marca. Kolejność złożenia karty nie ma wpływu na przyjęcie dziecka do placówki.
W tym roku w Gorzowie ponad cztery  tysiące dzieci objętych jest edukacją przedszkolną, z czego trzy i pół tysiąca korzysta z zajęć w placówkach.

Szczegółowe informacje, karty i zasady rekrutacji umieszczone będą na stornie www.edu.gorzow.pl w dziale nabór do przedszkoli.

Facebook Twitter

Michał Obiegło

Założyciel i redaktor naczelny serwisu infoGorzow.com . Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji dziennikarstwo online. Odbywał staże m. in w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Wprost" i "Warsaw Business Journal" . Miłośnik Gorzowa.